جاذبه‌های گردشگری خوانسار

0

شهر سایه ها | هوزاس

شهر همیشه سایه

 خوانسار در میانه‌ی راه نسبتاً خشک تهران اصفهان از یک طرف به کوه و از طرف دیگر به باغ‌های انبوه محصور شده است و خیابان‌های شهر هم همواره تحت سایه‌ی درختان انبوه آن قرار گرفته‌اند و شاید تعبیر شهر همیشه سایه از این جهت باشد.
روزنامه‌نگاری می‌گفت هرچه جایی زیباتر باشد، با رغبت کمتری در مورد آن‌جا خواهم نوشت چرا که نمی‌خواهم به تخریب این هدیه‌ی گران خدا به خودم کمکی کرده باشم!

حالا حکایت بعضی مناطق زیبای ایران مثل خوانسار همین است. انگار که همه ی آدمهایی که رفته اند ترجیح‌ داده‌اند کمتر در مورد آنجا بگویند تا شلوغی رفت و آمدها طبیعت آن‌جا را دچار تخریب نکند.

چه فصلی به خوانسار برویم

شهر خوانسار | هوزاس

پاییز و اوایل بهار خوانسار دیدنی‌تر از هر وقت دیگری است. تصور کنید قدم زدن در میان کوچه باغ‌هایی با درختان انبوه نارنجی و زرد را که شهر را در آغوش گرفته‌اند، آیا این رویای قابل لمسی نیست؟!

پیشنهاد دیگر اینکه محرم‌های خوانسار یکی از پرشورترین عزاداری‌ها در کل کشور است شاید انجام عزاداری در کنار مردمان خوانسار در حسینیه‌های خیلی قدیمی این شهر، تجربه‌ی آیینی جدیدی باشد!

ضمن اینکه تعزیه‌ی چند صد ساله در قودجان  در پنج روز آخر ماه صفر هم یک دیدنی ثبت جهانی است و البته پای صدها عکاس و توریست‌های بین المللی را هم به این شهر باز می کند.

چطور برویم

خوانسار از همه‌ی شهرها اتوبوس دارد. هرچند راه رسیدن به آن‌جا خشک است امّا سرسبزی خوانسار و گلپایگان این کمبود را جبران می‌کند. اگر هم بتوانید با ماشین بروید گزینه‌ی بهتری است چون حمل و نقل عمومی داخل خوانسار و اطراف آن خیلی پویا نیست و برای هر بار گشت و گذار باید کلی پیاده شوید!

از جاذبه‌های معروف این شهر زیبا می‌توان به پارک جنگلی سرچشمه اشاره کرد، پارک جنگلی حدودا ۱۵ هکتاری سرچشمه، کنار آرامگاه شیخ اباعدنان و چشمه‌های متعدد از جمله چشمه مرزنگوش، چشمه شترخون و چشمه پیر در دامنه کوه سیل قرار دارد.

چی بخریم

کندوهای عسل خوانسار | هوزاس

در سرزمین پر از گل و درخت و باغ، عسل اصلی‌ترین شهرت خوانساراست.
می‌توان گفت در ایران خوانسار مرغوب‌ترین عسل را دارد، برای همین با یک پرس‌‍و‌جوی دقیق، می‌توانید بهترین عسل‌ها را با خاصیت درمانی به شهرتان ببرید. (اگر به دنبال شادابی پوست خود هستید حتما مقدار زیادی ژله رویال یا شاه انگبین خریداری کنید و روزانه مصرف کنید.)

کجا بمانیم

واحدهای خوانسار | هوزاس

خوانسار سه هتل اصلی و  سوئیت های شخصی دارد. اگر در مناسبت‌هایی مثل تعزیه به آنجا بروید می‌توانید روی .حسینیه‌ها هم حساب باز کنید، همچنین اقامتگاه‌های هوزاس پیشنهاد ویژه‌ای برای شماست
 دست بجانبانید و برای فرار از روزمرگی‌های زندگی شهری سفری به خوانسار داشته باشید

راه‌های تماس با هوزاس:

💻: https://hoozas.com
☎: ۰۲۱۴۲۳۶۹۳۶۹
خط ویژه:۱۵۶۹

از این نوشته خوشتان آمده؟

خوشحال می‌شویم ما رو لایک کنین و انگیزه بیشتر بدین! 😊🙏

0

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. * فیلدهای ستاره‌دار الزامی هستند.

Shopping Basket