معرفی جوارم، تکه‌ای کوچک از بهشتی رویایی

2

طبیعت نام تو را صدا می‌زند!

صدای چکه‌ی قطرات باران بر روی ناودون و سنفونی پرندگان و بوی عطر چوب سوخته و …، همه‌ی اینها یادآوری از زندگی رویایی‌ست که هر شهر نشینی آرزویش را دارد، اگر شما هم در شهری بزرگ و پر از هم همه زندگی می‌کنید اندکی زمانتان را برای خواندن این متن اختصاص دهید تا وایرو شما را به بهشتی بکر دعوت کند. پس با ما همراه باشید.

جوارم (تکه‌ای از بهشت) روستایی کوچک از توابع استان زیبای مازندران است که به مردم آن را به پارک جنگلی جوارم می‌شناسند. این پارک جنگلی با داشتن مساحتی بالغ بر ۳۶۵ هکتار، به عنوان یکی از بزرگترین پارک جنگلی‌ ایران شناخته شده است.

 

 پوشش گیاهی

این جنگل غنی از گونه‌های گیاهی مانند ممرز، انجیلی، راش، کهلو، گردو، شب، بلوط، لرگ، انجیر، نمدار، افرا، کرات، توسکا و غیره است که در نوبه خود پوششی منحصر به فرد به شمار می‌آید همچنین گونه‌های جانوری ویژه‌ای مانند گراز، خرگوش، جوجه تیغی، ابیا (نوعی پرنده آسیایی)، فاخته، قمری، قرقاول، گرگ، شغال و شوکا یا همان آهو در این جنگل یافت می‌شود. قابل ذکر است که شکار حیوانات در این منطقه ممنوع است.

 

 امکانات

جاده جنگلی جوارم کاملا آسفالت بوده و در ابتدای ورودی جنگل ایستگاه هلال احمر و معمولا پلیس راهنمایی و رانندگی وجود دارد تا به سفر هر چه راحت‌تر و ایمن‌تر شما عزیزان کمک کند البته لازم به ذکر است بهای ورودی به این پارک زیبا مبلغ ۳ هزار تومان است.

این پارک دارای امکاناتی نظیر سرویی بهداشتی، سکوهای اسکان، آلاچیق، نمازخانه، محوطه بازی کودکان فروشگاه و کلبه و لته‌سرهایی جهت اقامت نیز وجود دارد. سخن از«لته سر» شد، لته سر یا سقف‌های چوبی شیب‌دار، یکی از شش عنصر معماری سنتی ایرانی که در شمال ایران به خاطر آسمان پربارانش شکل‌گرفته است. اقامت در این کلبه‌های چوبی زرد رنگ نراد ، تجربه‌ای خاص را از حس زندگی روستایی به شما عزیزان منتقل می‌کند پس دست بجانبانید و توشه‌ای ببندید و با هوزاس راهی سفر شوید.

از این نوشته خوشتان آمده؟

خوشحال می‌شویم ما رو لایک کنین و انگیزه بیشتر بدین! 😊🙏

2

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. * فیلدهای ستاره‌دار الزامی هستند.

Shopping Basket