معرفی جاذبه‌های «سرزمین خاک‌های رنگارنگ»

0

جزیره هرمز | هوزاس

سرزمین خاک‌های جادویی “هرمز”

از جزیره‌ی هرمز چه دیده اید؟ اگر در بین دوستانتان کسانی هستند که معتقدند ایران برای گردشگری خیلی چیزی ندارد و به جایش برویم هندورانس، حتماً جزیره‌ی هرمز را به ایشان معرفی کنید تا همانجا سر به دریای خلیج فارس بگذارند و از حرفشان توبه کنند!

جزیره هرمز | هوزاس

این جزیره با مساحت ۴۲ کیلومتر مربع در ۸ کیلومتری بندرعباس واقع شده است. یک بخش روستایی کوچک دارد و بعد از آن شمایید و یک جزیره‌ی کاملاً بکر بدون هیچ نشانی از آدمیزاد و کلی موجود زنده ی که گفته می شود ۱۱ طیف رنگی مختلف را می توانید در خاک این قسمت ببینید.

جاذبه های دیدنی این جزیره

مردم هرمز | هوزاس

جدایی از خاک منحصر به فرد جزیره، اصلی ترین جاذبه گردشگری این جزیره “قلعه پرتغالی‌ها” است. پرتغالی‌ها در اواخر قرن پانزدهم میلادی این قلعه را در هرمز با استفاده از سنگ مرمر ساختند، البته به دلیل استفاده از این نوع مواد ساخت این قلعه ۳۰ سال طول کشید. این قلعه جزو اصلی ترین قلعه پرتغالی‌ها و به منظور حفاظت از اراضیشان ساخته شده و تا به امروز بخشی از بقایای آن به جا مانده است.

چی ببریم؟

خاک هرمز | هوزاس

سنگ و خاک رنگی، مهم ترین سوغات جزیره ی رنگی است. پس اولاً یک کیسه یا شیشه خالی محکم ویژه ی این کار به همراه داشته باشید .دمپایی و شلوار بدردنخور هم که روی شاخش است و الا رنگ قرمز روی کفش شما تا مدتها خاطره ی هرمز را در ذهن زنده نگه خواهد داشت! از لباس گرم هم غفلت نکنید.

کجا بمانیم؟


عمده ی توریست ها صبح به هرمز می روند و با آخرین لنج (ساعت ۵) برمی گردند. اما اگر قصد شب مانی دارید سوئیت در هرمز موجود است که باید آمار آن را از همان راننده های سه چرخه بگیرید (متوسط قیمت شبی ۵۰ هزار تومان)

اگر هم شجاعت کافی برای خوابیدن در بکرترین نقطه‌ی ایران را دارید (که تا شعاع ۱۵ کیلومتر هیچ بنی بشری آنجا نباشد) بهترین گزینه چادر مسافرتی است. نفس را در سینه حبس کنید و با سه چرخه ها به سمت ساحل خاک نقره ای یا خاک سرخ روانه شوید…

ولی هوزاس برای شما عزیزان پیشنهاد بهتری دارد:

بوم گردی با هوزاس | هوزاس

کسانی که قصد سفر به این جزیره زیبا را دارند می‌توانند برای اقامت از واحدهای اقامتگاهی ، در جزیره زیبای قشم استفاده کنند.

راه‌های تماس با هوزاس:

💻: www.hoozas.com
☎: ۰۲۱۴۲۳۶۹۳۶۹

خط ویژه: ۱۵۶۹

از این نوشته خوشتان آمده؟

خوشحال می‌شویم ما رو لایک کنین و انگیزه بیشتر بدین! 😊🙏

0

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. * فیلدهای ستاره‌دار الزامی هستند.

Shopping Basket