محبوب‌ترین مقصدهای سفرهای زمستانی در ایران زمین

0

ایران | هوزاس

گرما در سرما، سرما در گرما!

کدام کشوری را می‌شناسید، در اوج زمستانی سرد، علاوه بر تن کردن رخت سفیدی از برف، سواحلی زیبا و مزین به گردنبدی از امواج دریای تابستانی را داشته باشد؟

به جزء ایران زمین خودمان، معدود کشورهایی در سراسر جهان وجود دارند که دارای چنین طبیعت نفس گیری هستند! طبیعتی که بتوان در تمامی طول سال، آب و هوای ۴ فصل را در گوشه به گوشه‌اش تجربه کرد.

تا همین چند ساله گذشته که خیلی از مردم به خصوص کلان شهرنشین‌ها، تنها مقاصد جنوبی را مناسب سفرهای زمستانی می‌دانستند و به گزینه‌های آشنا بسنده می‌کردند؛ اما بیایید پا فراتر بگذاریم و نگاهی به سراسر ایران زمین بیندازیم و کمی بیشتر با مقاصد سفرهای زمستانی آشنا شویم.

اگر فکر می‌کنید در این شرایط اقتصادی، سفر رفتن جایز نیست و هزینه‌های آن سرسام آور است، سخت در اشتباهید!

زمستان را به هیچ وجه از دست ندهید که سفر رفتن در این فصل بی‌نهایت ارزان‌تر از دیگر فصول است و امکان گشت و گذار فراوان‌تر؛ در واقع می‌توان گفت با هوزاس هزینه‌ی سفر شما به حداقل خواهد رسید.

کافی‌ست سری به سایت هوزاس بزنید و اقامتگاهی رزرو کنید.

صدای امواج جنوب

هرمزگان | هوزاس

جنوب ایران، مرکز شگفتی‌هاست!

همین که به ساحل می‌رسید، جادوی آب‌های نیلگون و زیبای خلیج همیشه پارس شما را با خود به دنیایی می‌برد که جزء آرامش چیزی بر آن حکم فرما نیست و صد البته که اینجا بهشتی رویایی و معتدل برای سرما گریزان محسوب می‌شود!

هرمزگان

هرمزگان | هوزاس

محال است به جنوب ایران سفر کنید و حداقل سری به یکی از جزایر زیبای هرمزگان نزنید!

بندرعباس و مردمان خونگرمش، کیش و شب گردی‌های وقت و بی‌وقتش، قشم و عجایب هفتگانه بی‌نهایت زیبایش، ناز و تلاطم امواج خروشانش و …، محاله بتوان از این همه جذابیت گذشت.

برای اقامت در هر کدام از جزایر هرمزگان، سوئیت و ویلای  هوزاس را از دست ندهید.

خوزستان

خوزستان | هوزاس

۹ هزار سال تمدن در تار و پود خوزستان نهفته است که ارزش یکبار دیدن را دارد.

شما را نمی‌دانم اما نام خوزستان برای من، تداعیگر آفتاب درخشانی‌ست که گرمای مطبوعی را از لا به لای برگ‌های درختان سر به فلک کشیده و تنومند نخل بر تن خاکی غرورآمیز می‌تابد و سرمای طاقت فرسای زمستان را تبدیل به هوایی دلپذیر می‌کند.

این استان مملو از شهرهایی‌ست که جاذبه‌های فراوانی را دل خود جای داده‌اند؛ از شوشتر و سازه‌های آبی خارق العاده گرفته تا آبشار رویایی شوی دزفول و هزاران جاذبه‌ دیگر!

پس بد نیست در زمستان هم که شده، سری به این استان زیبا بزنیم و از دیدن جاذبه‌هایش لذت ببریم، نگران اقامتگاه هم نباشید که هوزاس اینجاست.

سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان | هوزاس

سیستان و بلوچستان از آن دسته از استان‌هایی‌ست که با وجود کم لطفی‌های مسئولین، همچنان مانند نگینی کمیاب و مملو از اسرار می‌درخشد.

در این نقطه از ایران هوا ندرتاً به ۰ درجه سانتیگراد نزدیک می‌شود و به همین دلیل بهشتی‌ست برای دوستداران آب و هوای معتدل!

هر کدام از جاذبه‌های سیستان و بلوچستان، دنیایی از شگفتی را به همراه خود دارند! از درک گرفته که مرزی‌ست بین صحرا و دریا، تا کوه‌های مریخی چابهار شگفت انگیز و …

برای اقامت در این استان، هوزاس اقامتگاه‌های اقتصادی فراوانی دارد که برای شما تجربه‌ی یک اقامت لذت بخش را رقم می‌زند.

سفر به ریه‌های ایران زمین

مازندران | هوزاس

در هر فصل از سال، خطه‌ی شمالی کشورمان، رختی رویایی بر تن می‌کند و زیبایی خیره کننده‌ای را به تصویر می‌کشد اما زمستان در شمال‌ ایران حال و هوای دگری دارد و از شلوغی‌های بهار و تابستان خبری نیست.

مازندران

مازندران | هوزاس

به جرات می‌توان گفت مازندران، با داشتن شهرهایی همچون رامسر و کلاردشت، نور و …، همچون نگینی زمردین و گرانبها در میان استان‌های ایران می‌درخشد. معدود آدمی در ایران زمین وجود دارد که آوازه‌ی زیبایی‌های این استان را نشنیده و ندیده باشد.

اجاره ویلا در مازندران می‌تواند کاملا اقتصادی باشد، به شرط آنکه هوزاس را انتخاب کنید.

گلستان

گلستان | هوزاس

استانی سبز و خرم و به دلنشینی نامش در شمال شرقی ایران آرمیده که هر سال میزبان تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی‌ست. جدایی از زیبایی‌های طبیعی مناظر متنوع این سرزمین، نمی‌توان از تاریخچه‌ی آن غافل شد. از لحاظ تاریخی، ۱۰ هزار سال است که هنرهای اصیلی چون بافندگی، سفالگری و ساخت ابزار در این منطقه رونق دارد.

برای اقامت در هر شهری از گلستان، هوزاس همراه همیشگیه شماست.

گیلان

گیلان | هوزاس

اگر بخواهند نام دیگری برای گیلان انتخاب کنند، قطعا سرزمین جاده‌های رویایی مناسب‌ترین نام برای این استان است.

گیلان خرم علاوه بر داشتن جاده‌های سرسبز و رویایی مانند اسالم به خلخال، بهشتی برای شکم گردان نیز به شمار می‌آید.

یکی از تجربه‌های لذت بخش سفر به گیلان، دیدن و گشتن و اقامت در روستاهای باصفای این استان است. برای تجربه‌ی این حس زیبا اقامتگا‌ه‌های بومگردی هوزاس را از دست ندهید.

مشرق زمین

خراسان | هوزاس

در شرق ایران زمین می‌توان هر نوع آب و هوایی را در هر استانی پیدا کرد! از برف و باران فراوان گرفته تا کویری خشک و آفتابی و غیره، در این ناحیه پیدا می‌شود.

خراسان شمالی

خراسان شمالی | هوزاس

این استان خرم میزبان تنها ماسوله‌ی شرق ایران است که یکی از بکرترین و متفاوت‌ترین مناظر را داراست. در این فصلی که سرما سراسر کشور را در برگرفته، تجربه‌ی شنا در حوضچه‌های آبگرم، جزء یکی از لذت بخش‌ترین تفریحات زمستانی‌ست. چشمه‌ی ایوب پیامبر در شمال روستای حاجی عبدالوهاب خراسان شمالی، به دلیل برخوردار بودن از خواص درمانی معجزه‌آسا، میزبان گردشگران فراوانی‌ست که زمستان را بهترین فصل برای سفر به این آبگرم می‌دانند.

خراسان رضوی

خراسان رضوی | هوزاس

بدیهی است که برای فرار از گرمای طاقت فرسای خراسان رضوی، بهترین فصل برای سفر به این استان، پاییز و زمستان است. اگر بعد از زیارت امام رضا (ع) قصد کردید که از جاذبه‌های طبیعی استان خراسان رضوی هم استفاده کنید، جنگل جیغ و شاندیز زیبای این استان را از دست ندهید.

رزرو سوئیت در مشهد و مخصوصا در حوالی حرم امام رضا می‌تواند بی‌نهایت اقتصادی باشد اگر سری به سایت هوزاس بزنید.

خراسان جنوبی

خراسان جنوبی | هوزاس

خراسان جنوبی میزبان شهرهایی‌ست که در دل خود، تعداد زیادی از پرطرفدارترین مناطق کویرگردی ایران را جای داده‌اند. جدایی از کویرگردی‌های جذاب این استان، نمی‌توان از عجایبش غافل شد!

طبس بیابانی و باغ گلشن خرمش، روستایی که به سرزمین لی لی پوت‌های ایران معروف است و غیره، از جاذبه‌های استثنایی خراسان شمالی هستند که در هیچ جای کره‌ی خاکی یافت نمی‌شوند.

اگر فردی مبتدی و علاقه‌مند به کویرگردی هستید، بومگردی‌های زیبای هوزاس را از دست ندهید.

مغرب زمین

اردبیل | هوزاس

تا اکنون تنها از مناطق خوش آب و هوا و فرار از دست ننه سرما سخن گفتیم، اما بد نیست اشاره‌ای به ناحیه‌ای بکنیم که دوستداران سرما و ورزش‌های زمستانی را به خود جذب کرده است.

اگر احیاناً دلتان برای تجربه‌ی یه برف بازی درست و حسابی تنگ شده و یا انسان ماجراجویی هستین و سرمای زیر ۰ درجه برایتان معنا ندارد! کوهپایه‌ها و ارتفاعات شمال و شمال غرب ایران را از دست ندهید.

لازم به ذکر است برای سفری زمستانی به این نقطه‌ از کشور، نکات ایمنی را تمام و کمال رعایت کنید تا از بروز حادثه جلوگیری شود.

آذربایجان شرقی

آذربایجان شرقی | هوزاس

تبریز و مرند و پیست جذاب اسکی پیام، میزبان اسکی بازان قدیمی‌ست که بر خلاف سن و سالشان، دلی جوان و ماجراجو دارند! جدایی از برف سپیدی که در این فصل سراسر آذربایجان شرقی را پوشانده، نمی‌توان از جاذبه‌های جذاب این استان چشم پوشی کرد.

هنگام سفر به این استان جذاب، اقامتگاه‌های اقتصادی و به صرفه‌ی هوزاس را فراموش نکنید.

آذربایجان غربی

آذربایجان غربی | هوزاس

سپیدی برف همچون ذرات الماسی‌ست که بر روی جاذبه‌های دیدنی و طبیعی استان آذربایجان غربی قرار گرفته و جذابیت‌ آنها را دو چندان کرده است. در این فصل می‌توانید در تک تک شهرها و شهرستان‌های این استان برف بازی دلپذیری را تجربه کنید.

از این نوشته خوشتون اومده؟

خوشحال می‌شیم ما رو لایک کنین و انگیزه بیشتر بدین! 😊🙏

0

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. * فیلدهای ستاره‌دار الزامی هستند.

Shopping Basket