۶ ترفند کاربردی برای چیدن درست کوله پشتی سفری

5

کوله پشتی | هوزاس

کوله پشتی، یار و یاور سفر

در سفرهایی که دل به دریا می‌زنیم و راهی طبیعت می‌شویم، کوله پشتی نزدیک‌ترین یار و دوست صمیمی ما محسوب می‌شود. به عبارتی کوله پشتی دوستی‌ست که در تمامی سفرها چه با هواپیما در آسمان و چه پیاده در جنگلی دور و دراز، ما را همراهی می‌کند. پس انتخاب درست این دوست و نحوه چیدن کوله پشتی همانند چمدان، بسیار مهم است.

کوله‌ پشتی‌ها در مدل‌ها، رنگ‌ها و کاربردهای فراوانی یافت می‌شوند اما کدام یک از آنها مناسب شما و سفرتان است؟! شاید باور نکنید اما کوله پشتی‌ها همچون چوب دستی‌های فیلم هری پاتر شما را انتخاب می‌کنند نه شما آنها را! جدا از انتخاب و خرید کوله پشتی، نحوه چیدن آنها نیز بسیار مهم است.

اگر برای شما هم پیش آمده که نمی‌دانید برای سفری چند روزه چه وسایلی را چگونه در فضای محدود کوله پشتی خود جای دهید، این پست را از دست ندهید.

۱- اولین و مهم‌ترین نکته

کوله پشتی سفری | هوزاس

کوله پشتی را بر اساس وزن و نوع سفر خود انتخاب کنید.

بهتر است بگوییم نوع کوله پشتی و وسایل داخل آن را تنها نوع سفر شما تعیین می‌کنید. اگر سفری یک روزه و به دل طبیعت دارید، کوله پشتی ۴۰ لیتری برای شما کافیست اما اگر سفر شما بیش از یک هفته است، باید به دنبال تهیه کردن کوله پشتی با گنجایش ۸۰ لیتر باشید. البته لازم به ذکر است عامل آب و هوا نیز بر روی این انتخاب تاثیر گذار است. ما به شما پیشنهاد می‌دهیم اگر در این زمینه تازه کار هستید، از کوله پشتی با حجم ۵۰ لیتر استفاده کنید.

پیشنهادهای هیجان انگیز هوزاس را برای تجربه‌ی سفرهای یک روزه از دست ندهید.

۲- لیست تهیه کنید

کوله پشتی سفری | هوزاس

قبل از شروع بستن کوله پشتی، لیستی از وسایل مورد نیازتان تهیه کنید و مطابق آن پی بروید. چیزی را از قلم نیندازید و سعی کنید وسایلی را انتخاب کنید که می‌دانید از آن استفاده خواهید کرد.

نحوه‌ی چیدن کوله پشتی مانند چمدان، احتیاج به وقت و حوصله دارد!

۳- لباس‌ها

کوله پشتی | هوزاس

این مرحله هم مانند انتخاب کوله پشتی، کاملا وابسته به محیطی‌ست که قصد سفر به آن را دارید. اگر به محیطی مرطوب و یا کویری سفر می‌کنید، مطابق آن لباس خود را انتخاب کنید و از لباس‌هایی که جنس آنها از نایلون، میکرو فیبری است غافل نشوید.

هوزاس در هر ساعت از شبانه روز، اقامتگاه‌هایی را با مناسب‌ترین قیمت در اختیارتان قرار می‌دهد.

۴- وسایل ضروری

کوله پشتی | هوزاس

اگر قرار است شبی را در دل جنگل و در زیر سقف آسمان بمانید، وسایلی را همچون کیسه خواب، چراغ قوه، چادر، کبریت و … را فراموش نکنید!

فقدان این وسایل را زمانی احساس خواهید کرد که خورشید غروب کرده و هوا ناجوانمردانه سر می‌شود و شما نه تنها سرپناهی ندارید، بلکه حتی آتشی هم وجود ندارد که شما را گرم کند.

۵- بستن کوله پشتی

کوله پشتی‌ها | هوزاس

رسیدیم به لذت بخش‌ترین بخش!

با رعایت این نکات از نه تنها کوله پشتی منظمی خواهید داشت، بلکه از کوچک‌ترین فضای موجود استفاده خواهید کرد.

  • وسایلی را که تنها یکبار در کل روز از آنها استفاده می‌کنید مانند کیسه خواب، چادر و …، را در قسمت زیرین کوله قرار دهید.
  • لباس‌ها را به صورت لوله در کوله قرار دهید یا از کیسه‌های فشرده ساز استفاده کنید.
  • جی پی اس ، نقشه ، قطب نما و را درون پلاستیک زیپی و در جیب‌های خارجی قرار دهید.
  • آب حیاتی‌ترین ماده برای برای بدن است، فراموش نکنید که بطری آب باید در دم دست خود قرار دهید. بهترین مکان برای نگهداری از بطری آب، جیب‌های اطراف کوله است.
  • وسایلی مانند عینک آفتابی که یکی از کاربردی‌ترین وسایل در سفر است را  در طول روز به آن ها احتیاج پیدا می کنید را نیز جلوی دست قرار دهید. بهتر است برای دسترسی بهتر به پول و دیگر اقلام ضروری، کیف کمری به همراه داشته باشید.

اقامتگاه‌های اطراف تهران را برای سفرهای خود فراموش نکنید.

۶- کوله به دوش‌ها

کوله پشتی | هوزاس

هر چقدر هم کوله‌ی شما استاندارد باشد، باز هم نیاز به رعایت یک سری نکات کلیدی دارید تا سلامت کمر شما به خطر نیوفتد.

  • از سنگین کردن بیش از حد کوله خود پرهیز کنید، هر چه وزن کوله پشتی بیشتر باشد، میزان خستگی و آسیب بیشتر می‌شود.
  • مطمئن شوید کوله‌ی خود را درست انداخته‌اید، برای این کار کافیست یکی از زانوهای خود را نود درجه خم کنید و در این حالت کوله شما باید در راستای بالای لگن و مماس با آن قرار گرفته باشد.

سخن آخر

هر چقدر هم کوله‌ی شما زده آب و مرغوب باشد، باز هم در اثر مجاورت زیاد با باران و رطوبت آسیب خواهد دید. پس کاورهای بارانی خود را فراموش نکنید.

بعد از هر سفر با دستمالی مرطوب، پارچه و زیپ و درزهای کوله را از خاک و شن پاک کنید تا عمر کوله شما چند برابر شود.

اگر سفری به مناطق کوهستانی و سرد دارید، پانچویی را همراه خود ببرید تا هم شما را از سرما حفظ کند و هم سرعت عمل به شما ببخشد.

از این نوشته خوشتون اومده؟

خوشحال می‌شیم ما رو لایک کنین و انگیزه بیشتر بدین! 😊🙏

5

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. * فیلدهای ستاره‌دار الزامی هستند.

Shopping Basket