۵روش برای انتخاب همسفر

0

ممکن است همیشه برایتان سوال باشد که چه کسی را با خود به سفر ببرید. این انتخاب یکی از مهم ترین انتخاب ها در مورد سفرتان است چرا که همسفر نامناسب باعث می شود بهترین سفر ها را برای شما به بدترین سفر تبدیل کند. با این ۵ روش شما می توانید همسفر خود را قبل سفر امتحان کنید.

انتخاب همسفر | هوزاس

 

به شام دعوتشان کنید

اگر غذا را در رستوران صرف می کنید، بعد اتمام غذا (به شرط این که نخواهید هزینه را تقسیم کنید) آیا پول غذای خودش را می دهد و یا انتظار دارد شما پول شام را حساب کنید؟
او را به خانه اتان برای صرف غذا دعوت کنید، آیا دست خالی به خانه تان می آید یا مثلا کمی خوراکی هم برایتان می آورد؟ در پهن کردن و یا جمع کردن سفر و یا شستن ظروف کمکتان می کند؟

این ها نکات کوچکی هستند که در زندگی روزمره نادیده گرفته می شود اما در سفر ممکن است به چشم بیاید.

غذا خوردن در رستوران | هوزاس

با او به موزه و یا گالری یا صخره نوردی بروید

سعی کنید قبل از سفر کارهایی را که مایلید در طول سفر انجامشان دهید را با فرد مورد نظر تجربه کنید. ببنید آیا همسفرتان نسبت به درخواست شما علاقه نشان می دهد استقبال می کند؟ اگر تمایلی نشان نداد، در طول سفر هم به همین شکل خواهد بود. پس سعی کنید قبل از سفر رفتن با شخص ارتباط داشته باشید.

به طور کلی اگر می خواهید با کسی همسفر شوید، سعی کنید عقاید و علاقه مندی هایش را بسنجید و ببینید تا چه حد با برنامه های سفر شما هم خوانی دارد. اگر در مورد ایده ها و انتظاراتشان از آن ها سوال کنید و ببینید که می گویند “هرچه پیش آید، خوش آید!” در واقع در طول سفر تمایلی ندارند به تجربه کردن چیزهایی که علاقه ندارند.

گالری هنری | هوزاس

یک سفر کوتاه یک روزه یا دو روزه بروید

یک سفر کوتاه می تواند معیار خوبی باشد که ببینید همسفر شما در بیرون از محیط خانه و مواجهه با فرهنگ ها و آداب و رسوم جدید چگونه رفتار می کند. امکان دارد همسفرتان با رفتار خود سفر را تبدیل به بدترین مسافرت و خاطره تبدیل کند. و یا بالعکس تبدیل به بهترین سفر و به یاد ماندنی ترین مسافرت شود.

کوهنوردی | هوزاس

آیا او و شما تجربه ی سفر یکسانی دارید

وقتی به مکانی سفر می کنید که در گذشته سفر کرده اید و همسفرتان هم قبلا آنجا بوده با توجه اینکه شما و همسفرتان قبلا با مشکلات مشترکی دست و پنجه نرم کرده اید، سفر را برای شما آرامش بخش تر می کند. همدیگر را بهتر درک خواهید کرد و از سفرتان انگونه ک باید لذت خواهید برد.

مقصد سفر | هوزاس

به غریزه ی خود و تصمیم همسفرتان اعتماد کنید

بحث کردن با همسفرتان در طول سفر که باعث اوقات تلخی و لحظات بد شود عاقلانه نیست. پارتنر شما در سفر از شما انتظار دارد که هر مسئله ای را که به وجود می آید مدیریت کنید. همچنین ممکن است درگیر افرادی شوید که می خواهند از گروه جدا شوند. قبل از سفر به همه این ها خوب فکر کنید خودتان را راضی به رفتن با آن شخص کنید و از تصمیمتان مطمئن باشید. و بدانید اگر با فردی که همسفر هستید می توان برای حل مسائل و مشکلات رویش حساب کرد، باعث کاهش نگرانی و در نتیجه افزایش شادی و امنیت خاطرتان می شود. هدف شما از صرف وقت و هزینه برای رفتن به مسافرت تمدد اعصاب و رسیدن به آرامش بیشتر است. همسفر بودن با کسی که مدام غر می زند و از همه چیز – از وضعیت هوا گرفته تا هتل محل اقامت ، و… گله و شکایت دارد و ایرادگیر است، به شما در رسیدن به آرامش کمک نمی کند.

 

 

از این نوشته خوشتون اومده؟

خوشحال می‌شیم ما رو لایک کنین و انگیزه بیشتر بدین! 😊🙏

0

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. * فیلدهای ستاره‌دار الزامی هستند.

Shopping Basket