۵ پیشنهاد ویژه برای سفر در آخرین روزهای بهار

0

سفرهای بهاری

روزهای آخرِ بهار است و بعد از یک فصل پر کار و پر درس و همچنین پر مشغله حالا نوبت استراحت و خوش گذرانی از راه می‌رسد. این روزهای پایانی بهار با هوای مطبوع و عالی بهترین فرصت برای گشت و گذارهای خانوادگی و دوستانه است.
ایرانِ چهار فصل و رنگارنگِ ما در همه‌ی فصل‌های سال جذاب و دیدنی است اما گشت و گذار در بهار حس و حال دیگری دارد، نه آب و هوای مطبوع بهار رفته و نه تابستان گرم رسیده! پس این روزهای آخر بهار را قدر بدانید و برای تماشای شهری که بوی بهار سراسرش را پر کرده و یا روستا و دشتی که همچنان دلبری‌های بهاریَش را برای چشم‌هایمان نگه داشته، دل به جاده بزنیم.
برای شروع سفری خاطره‌انگیز و لذت‌بخش در کنار عزیزانتان، مهم است که بدانید چه منطقه‌ای را برای سفر انتخاب کنید تا نهایت لذت را از آخرین روزهای بهاری ببرید و این بهار را به یک بهار پر خاطره تبدیل کنید. ما چند مقصد بسیار جذاب، برای سفرهای خاطره‌انگیز را به شما معرفی می‌کنیم.

۱- رودبار گیلان (پیشنهادهای هیجان انگیز در شهر خرم گیلان)

رودبار | هوزاس

در این روزهای پایانی بهار در عمارلوی داماش رودبار جشنواره‌ی گل سوسن چلچراغ برگزار می‌شود. این جشنواره همراه است با برگزاری آیین‌های سنتی و بومی مانند لافندبازی، سیاه‌بازی و همچنین آوای موسیقی محلی. هر ساله در آخرین روزهای بهار هزاران گردشگر برای تماشای سوسن‌های چلچراغ و همچنین جاذبه‌های گردشگری رودبار به این منطقه می‌آیند شما هم می‌توانید دیدن این سوسن‌های استثنایی و زیبا را مهمان چشمانتان کنید. سوسن چلچراغ گیاه کمیابی است که در دنیا فقط در دو منطقه عمارلو داماش رودبار گیلان و لنکران جمهوری آذربایجان می‌روید.

۲- سوباتان و ماسال (اجاره ویلا در دل انگیز‌ترین ییلاق‌های شمالی)

ماسال | هوزاس

ماسال و سوباتان زیبا در گیلان سرسبز، بهشت‌های ایران هستند که در فصل بهار زیبایی‌شان گردشگران زیادی را از راه‌های دور و نزدیک به این مناطق می‌کشاند. سوباتان و ماسال که مقصد گردشگری‌تان شد از تماشای چشمه‌های پر آب و دشت‌های پوشیده از گلهای وحشی این مناطق سیر نمی‌شوید. به قسمت‌های مرتفع‌تر این مناطق که بروید ابرهای سفید زیر پاهایتان قرار می‌گیرد و این زیباترین تصویری خواهد بود که چشمانتان تا به حال دیده است و این سفر را تبدیل به جذاب‌ترین سفر عمرتان می‌کند. مناطق ماسال و سوباتان با فاصله‌ای حدوداً ۳ ساعتی از همدیگر قرار دارند که با یک برنامه‌ریزی مناسب می‌توانید با سفری یکروزه از هر دوی آن‌ها دیدن کنید.

۳- کاشان (اجاره ویلا در شهر گل و گلاب)

کاشان | هوزاس

بهترین فصل برای سفر به کاشان بهار است. بهار که می‌شود عطر گل‌های محمدی همه‌جا را پر می‌کند. از تماشای مزارع گل و جاذبه‌های زیبای کاشان در فصل بهار که بگذرید مراسم سنتی و جذاب گلابگیری بهاری در کاشان را نمی‌توان از نظر انداخت. مراسم گلابگیری کاشان از اردیبشهت ماه تا اواخر خرداد ماه بر پا است.

۴- شهرستان سامان (رزرو ویلا در شهر سرچشمه زاینده رود)

سامان | هوزاس

شهرستان سامان به عنوان یکی از زیباترین مناطق استان چهارمحال بختیاری شناخته می‌شود و بخاطره داشتن باغ‌های فراوان به شهرستان شکوفه‌ها معروف است. این روزهای پایانی بهار بهترین فرصت برای تماشای این شهر است چون در این روزها پر است از شکوفه‌های زیبا. این منطقه در حاشیه زاینده‌رود قرار دارد و با داشتن مناظر زیبا و رویایی و با دارا بودن آب و هوای مناسب و همچنین وجود مجموعه‌های تفریحی در محلِ پل زمانخان و امکان انجام ورزش‌های آبی از جمله رفتینگ و امکان اقامت در خانه‌های روستایی، جزء بهترین گزینه‌ها برای سفر در روزهای پایانی بهار محسوب می‌شود.

۵- شهر کلیبر (اجاره ویلا در بهشت آذربایجان)

کلیبر | هوزاس

کلیبر در آذربایجان شرقی و در کنار جنگل بسیار زیبای ارسباران قرار دارد و با داشتن جاذبه‌های فراوان تاریخی و طبیعی مسافران و گردشگران زیادی را به این منطقه می‌کشاند. اما از آن جاذبه‌ها که بگذریم در این روزهای پایانی بهار خبرهای دیگری در کلیبر هست، یک جشنواره‌ی بسیار جذاب! جشنواره‌ی بالن سواری. این جشنواره همراه است با بخش‌های متنوعی مثل بالن سواری، آفرود، تبریز گردی و کنسرت، بنابراین گزینه‌ی بسیار مناسب و جذاب برای سفر در این روزهای پایانی بهار می‌باشد.

این روزها را از دست ندهید! بدون معطلی چمدان‌ها را ببندید و برای تماشای زیبایی‌های کشور هزار رنگمان راه بیفتید.

از این نوشته خوشتان آمده؟

خوشحال می‌شویم ما رو لایک کنین و انگیزه بیشتر بدین! 😊🙏

0

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. * فیلدهای ستاره‌دار الزامی هستند.

Shopping Basket