۲۵ تکنولوژی جدید برای سفر

2

آیا شما هم اهل تکنولوژی هستید؟

از پیشرفت‌های روزافزونش استقبال می‌کنید؟ یا جزو کسانی هستید که تمایل چندانی به آن ندارند؟

نبود تکنولوژی در گذشته و استفاده نشدن از آن، بسیاری از کارها را برای مردم مشکل کرده بود. اما پیشرفت تکنولوژی در عصر امروزی دنیای متفاوت‌تری نسبت به گذشته برای ما به وجود آورده است.

سفر در گذشته شاید خیلی ضروری تلقی نمی‌شد. اما امروزه سفر به عنوان یکی از چند انتخاب اول مردم برای استراحت و تفریح می‌باشد. طبیعی است که آنچه یک دهه پیش مشتریان برای سفر را راضی نگه می‌داشت، امروزه دیگر جوابگوی آن‌ها نیست و چه بسا به سبب تغییرات گسترده تکنولوژی و سهولت دسترسی به آن، جذابیت بیشتری برای مشتریان پیدا کرده است.

بر اساس گزارشی از سازمان جهانی گردشگری، پیش‌بینی می‌شود که جمعیت ۵/۸ میلیارد نفری کره زمین تا سال ۲۰۳۰ تقریبا ۲ میلیارد سفر بین المللی خواهند داشت.

با توجه به پیشرفت روزافزون در تکنولوژی و نیز تعاریف جدید از چگونگی حمل و نقل و جابه‌جایی‌ها، ما شاهد تغییرات فراونی در سبک سفرها هستیم. پایه و اساس این تغییر و تحولات ابزارهایی از جمله: تلفن‌های هوشمند، هوش مصنوعی، پرداخت‌های اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی و… هستند.

با توجه به همین پیشرفت‌ها در زمینه اطلاعات و تکنولوژی‌های دیجیتالی رفتار مصرف کنندگان را در ۳ بخش خلاصه کردند:

۱- مشتریان مدرن در زمینه‌های مختلف خواستار رسیدگی سریع‌تری نسبت به گذشته هستند.

۲- مصرف کنندگان در تعامل با برند‌های مختلف در انتظار یک تجربه مشترک و یکپارچه هستند.

۳- مصرف کنندگان به محتوا و خدمات اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. درنتیجه تکنولوژی باید پاسخگوی چنین خواسته‌های سطح بالایی باشد.

چندین نمونه استفاده از تکنولوژی در سفر:

تکنولوژی در سفر
تکنولوژی در سفر

تکنولوژی می‌تواند انسان‌ها را با محیط زیست خود سازگارتر کند.

به یاد بیاورید زمانی را که شما قصد سفر داشتید و مجبور بودید برای تهیه بلیط که یک ضرورت هم محسوب می‌شد، با گذاشتن زمان زیادی یک بلیط کاغذی تهیه کنید. و این شمار از بلیط‌های کاغذی که نتیجه قطع تعداد زیادی از درختان است، نهایتا منجر به تولید کاغذ مصرفی همین بلیط‌ها می‌شود.

اما امروزه باید از سیستم رزرو و آنلاین ممنون باشیم که یک موقعیت برد- برد را برای ما و محیط زیست فراهم آورده است.

تکنولوژی رویه‌های معمول ما برای تهیه اسباب سفر را تغییر داده است.

امروزه تکنولوژی برای فشرد‌گی بیشتر عملکردها، در یک ابزار کوچک تلاش می‌کند. به عنوان مثال در سفرهای خود دیگر لازم نیست به فکر جا دادن کتاب مورد علاقه‌تان باشید. یا برای گوش دادن به موسیقی، آی پد خود را به همراه داشته باشید. تنها کافیست که با داشتن یک حساب در iTunes یا Spotify در هر لحظه که اراده کردید به موسیقی مورد علاقه‌تان گوش فرا دهید.

تکنولوژی ما را در موانع زبان و ارتباط یاری کرده است.

در زمان‌های نه چندان دور، زمانی که قصد سفر به یک کشور خارجی را داشتیم از همان ابتدا به فکر تهیه یک کتاب راهنمای زبان می‌افتادیم. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و راحت‌تر شدن همه کارها، به تنها چیزی که احتیاج داریم یک تلفن هوشمندی است که، برنامه‌هایی مثل: Google Translate و i Translate را پشتیبانی کند. شما به راحتی می‌توانید با دوربین گوشی هوشمند خود برای ترجمه نشانه‌ها یا منو‌ها در لحظه، از آن استفاده کنید. حتی برنامه‌هایی مانند Duolingo بدون دریافت هیچ گونه هزینه‌ای این امکان را به شما می‌دهد که یک زبان جدید یاد بگیرید و یا زبانی که در حال یادگیری هستید را بهبود ببخشید.

تکنولوژی روش ما برای دسترسی و دریافت اطلاعات مورد نیاز است.

«چت بات‌ها» به فرد این اجازه را می‌دهند تا با یک رابط انسانی یا هوش مصنوعی ارتباط برقرار کند. برای مثال: Hijiffy یک ربات چت است که کارکنان هتل را با مسافران از طریق فیس بوک مرتبط می‌سازد و از این طریق مسافران هتل بدون هیچ زحمت یا مشکلی می‌توانند سوالات خود را مطرح کرده و یا از این برنامه راهنمایی بخواهند.(این ابزارهای خدماتی انقلابی را در صنعت هتلداری ایجاد کرده است).

پرداخت‌های الکترونیکی

امروزه پرداخت‌های الکترونیکی دو گزینه سادگی و امنیت را برای استفاده کنندگان به ارمغان آورده است. به صورتی که دیگر نیازی به حمل مقدار زیادی پول ندارید. و یا اینکه دیگر نگران کلاهبرداری از طریق کارت‌های اعتبار‌‌ی‌تان نمی‌باشید.

*تکنولوژی به ما این امکان را می‌دهد تا تجربه شخصی‌تری داشته باشیم. در واقع مسافران نسل جدید به دنبال تجربه‌های سفارشی و منحصر به فرد هستند که این امکان، جز از طریق تکنولوژی میسر نمی‌شود.

ربات‌های چت، وبلاگ‌ها، اپلیکیشن‌ها، وب سایت‌های ایده‌آل و… همه و همه فضایی را ایجاد کرده‌اند که در نهایت می‌توانند یک سفر رویایی را برای شما به ارمغان آورند.

واقعیت مجازی(VR)

واقعیت مجازی
واقعیت مجازی

تکنولوژی واقعیت مجازی در سال‌های اخیر به سرعت جهان را فرا گرفته است. در واقع این امکان را به مصرف کننده می‌دهد تا خود را در میان عکس‌‌ها، صداها و یا سایر سنسورهای فیزیکی وارد کند. به طور معمول مشتریان به دنبال خرید تجربه هستند و تکنولوژی این امکان را به آن‌ها می‌دهد.

این گونه خدمات نیز به عنوان یکی از راه‌های تبلیغ برای خیلی از برندها و بیزینس‌ها استفاده می‌شود.

واقعیت افزوده(AR)

واقعیت افزوده
واقعیت افزوده

واقعیت افزوده یک تکنولوژی دیجیتالی است که شباهت‌هایی با واقعیت مجازی نیز دارد. با این تفاوت که این ترکیب – افزوده – از واقعیتی است که شما در آن زندگی می‌کنید، همان دنیای فیزیکی و واقعی اطرافتان که یکسری چیزهای مجازی به آن اضافه می‌شود.

هوش مصنوعی(AI)

هوش مصنوعی به عنوان یک پس زمینه در بسیاری از تکنولوژی‌ها استفاده می‌شود و در واقع ما باید از این سیستم قدردان باشیم. زیرا بسیاری از عملیات‌هایی که نیاز به نیروی انسانی دارد را با صرف زمان بسیار کوتاهی انجام می‌دهد. همچنین باعث بهبود عملکرد و کاهش هزینه‌ها نیز هست.

اینترنت اشیا

شامل هر ابزار یا دستگاهی است که ما هرروزه با آن سروکار داریم و قابلیت اتصال به اینترنت و دریافت و ارسال پیام را داشته باشد.

اینترنت اشیا تجربه شخصی سازی بیشتری را برای مشتری فراهم می‌کند، به عنوان مثال: فناوری loT که می‌تواند در اتاق‌های هتل مورد استفاده قرارگیرد. این تکنولوژی می‌تواند امکان کنترل همه چیز را به طور همزمان برای مشتری به ارمغان آورد.

تکنولوژی صوتی

در تعریف این تکنولوژی باید گفت که این امکان را دارد تا با تعاملات گفتاری با انسان ارتباط برقرار کند و نسبت به آن پاسخ مناسبی دهد. به عنوان مثال: با استفاده از آن می‌توان دستگاهی را با یک پیام صوتی روشن یا خاموش کرد و یا عملکردی را با آن اجرا نمود.

این تکنولوژی ترکیب هوش مصنوعی و اینترنت اشیا می‌باشد.

هدفون‌های نویزکنسلینگ

هدفون‌های نویزکنسلینگ
هدفون‌های نویزکنسلینگ

حتما برایتان پیش آمده که با قطار یا هواپیما سفر کنید اما سر و صداهای بسیار زیاد محیط آسایش شما را بگیرند و مانع از استراحت شما شوند. این مساله در کیفیت سفر شما تاثیر گذار است. اما خبر خوش اینجا است، که این نوع از هدفون‌ها تا حد بسیار زیادی این مشکل را برطرف می‌کنند. یعنی با کمک هوش مصنوعی و بررسی محیط اطراف در نهایت نویزهای محیط را حذف کرده و برای شما آسایش و استراحت را به همراه می‌آورد.

دستگاه تبدیل برق همه کاره

دستگاه تبدیل برق همه کاره
دستگاه تبدیل برق همه کاره

اگر تجربه سفرهای زیادی را داشته باشید در جریان هستید که در اقصی نقاط جهان انواع پریزهای مختلف وجود دارد که شاید شما نتوانید از آن استفاده کنید.

همین موضوع به ظاهر ساده مشکلات زیادی را برای شما به وجود می‌آورد. ولی شما با داشتن این آداپتورهای همه کاره، توانایی تبدیل سوکت‌های برق بیش از ۱۶۰ کشور مختلف را دارید که با داشتن آن‌ها مشکل شما به راحتی برطرف می‌شود.

پروژکتورهای قابل حمل

پروژکتورهای قابل حمل
پروژکتورهای قابل حمل

این نمونه از پروژکتورها در سفرهای کاری و یا در جلسات کوچک بسیار لازم و ضروری هستند. از ویژگی‌های آن، قابل حمل بودن و قابلیت اتصال به دستگاه تلفن همراه می‌باشد، که می‌توانند دیوار خالی، تا فاصله ۳۴ تا ۱۲۰ اینچ را تبدیل به یک صفحه نمایش کنند.

بطری فیلتر آب

بطری فیلتر آب
بطری فیلتر آب

شما می‌دانید که در طبیعت گردی و یا کوهنوردی، آب یک گزینه مهم به شمار می‌آید و باید همیشه در دسترس باشد. شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در طول همچین سفرهایی دسترسی‌تان به آب مشکل بوده و یا نگرانی آلودگی آب‌های موجود را داشته‌اید. این مشکل با به همراه داشتن یک بطری فیلتر آب به راحتی قابل حل است. این گونه خیال خود را از بابت باکتری‌های آبزی و مواد شیمیایی نیز راحت کرده‌اید.

پایه دوربین عکاسی Joby Gorillapod

پایه دوربین عکاسی
پایه دوربین عکاسی

عشق به سفر و عکاسی دو عضو جدانشدنی از هم هستند. توجه به وسایل جزیی و مهم می‌تواند علاوه بر تجربه یک سفر دل‌انگیز، عکس‌های زیبایی هم برایتان به ارمغان آورد.

این پایه‌ی نگه‌دارنده قابل انعطاف که برای دوربین‌های مختلف قابل استفاده است، به شما توانایی عکاسی در هر وضعیتی را می‌دهد و می‌تواند لذت سفر شما را دو چندان کند.

Hop، چمدانی که راه می‌رود!

چمدانی که راه می‌رود
چمدانی که راه می‌رود

دانشمندان توانسته‌اند با طراحی و ساخت نسل جدید چمدان‌های هوشمندی که، با بلوتوث کار می‌کنند، سفر کردن را برای مردم دنیا آسان‌تر کنند. این چمدان‌ها قادر هستند به طور خودکار پشت سر افراد حرکت کرده و همه جا او را دنبال کنند. گفتنی است که به همین راحتی دیگر احتیاجی به بلند کردن چمدان‌های سنگین خود ندارید.

نکته جالب‌تر اینکه این چمدان‌های هوشمند، امنیت بالایی نیز دارند و با سنسورهای تعبیه شده در آن کاملا ضد سرقت می‌باشند.

تلفن‌های هوشمند قابل انعطاف

تلفن‌های هوشمند قابل انعطاف
تلفن‌های هوشمند قابل انعطاف

شاید بارها و بارها از عرضه گوشی‌های قابل انعطاف این چنینی شنیده باشید. اما همواره شاهد تلاش‌های ناموفق برخی شرکت‌ها در این زمینه بوده‌اید.

در نهایت در اواخر سال ۲۰۱۸ این امر ممکن شد.نسل جدید از گوشی‌ها، امکان صفحه نمایش بزرگتر و جای کمتر را برای مصرف کنندگان به وجود آورده است. این مدل جالب از گوشی‌های هوشمند تلفن همراه، در راه بازارهای همگانی، وجود دارند.

خودروهای خودران

خودروهای خودران
خودروهای خودران

شاید سفر کردن با خودروی شخصی در مسیرهای کوتاه آسان و یا لذت بخش باشد. اما برای مسافت‌های طولانی این چنین نیست. ولی به هر حال سفر با خودروی شخصی همچنان طرفداران زیادی دارد.

خودروهای خودران autonomous car به خودروهایی اطلاق می‌شود که توسط سیستم‌های پیشرفته کنترلی بدون دخالت راننده حرکت کرده و به مقصد می‌رسند.

شما می‌توانید با خیالی راحت به استراحت بپردازید و یا پیام‌های خصوصی و مهمتان را چک کنید. این گونه است که تکنولوژی درصدد راحت‌تر کردن موقعیت‌ها و ثبت تجربه‌های دلنشین برای هر مصرف کننده‌ می‌باشد.

شیشه‌های هوشمند اتومبیل برای نابینایان

شرکت‌های ماشین سازی معروفی در دنیا در حال ساختن خودروهای هوشمندی هستند که برای مسافران نابینا امکان تجربه مناظر بیرون را فراهم می‌کند.

این ماشین‌ها با استفاده از عکس‌هایی با کنتراست بالا بر روی چراغ‌های LED مناظر بیرون را باز تولید کرده و نابینایان با لمس آن‌ها و سایه‌های متنوع، ارتعاشات خاکستری را با شدت مختلف حس می‌کنند. علاوه بر آن، با وجود دستیار صوتی این امکان فراهم شده است که به توصیف مناظر بیرون نیز ‌بپردازد.

هدفونی مناسب برای حل معضل آزار دهنده خروپف

برای بسیاری پیش آمده است که سفر‌های دسته جمعی را تجربه کنند اما گاهی تحمل خروپف کردن هم سفران بسیار مشکل می‌شود.

در همین راستا دانشمندان هدفونی ساخته‌اند که در گوش قرار می‌گیرد و هنگامی که((Sleepbuds صدای خروپف را ردیابی کرد، با انتشار پیام هشداردهنده‌ای واکنش نشان می‌دهد. این پیام برای بیدار شدن شخص و تغییر موقعیت سر و گردن او کافی است. این پیام علاوه بر آن بر روی اعصاب مغز و عضلات گلو شخص اثر گذاشته و یا روال آن را خفیف‌تر می‌کند، خود شخص نیز می‌تواند در اپلیکیشنی مخصوص روند خروپف کردن خود را رصد کند.

کفی هوشمند کفش برای سلامتی

کفی هوشمند کفش
کفی هوشمند کفش

اگر به مسافرت‌هایی می‌روید که مجبور به پیاده روی‌های طولانی هستید، پس از این کفی‌ها استفاده کنید تا با یک تیر دو نشان بزنید.

بسیاری از شرکت‌ها، کفی‌های هوشمندی تولید می‌کنند که به بررسی شیوه‌ی راه رفتن، میزان کالری مصرفی، فعالیت‌های روزمره و موقعیت‌های کلی فرد می‌پردازد. سپس این اطلاعات را در قالب برنامه‌ای به تلفن همراه منتقل می‌کند. این چنین شما می‌توانید برای حل مشکلاتی از قبیل کمر درد، پا درد، ضعف عضلاتی اسکلت بدن و… آن را در اختیار پزشک‌تان قرار دهید.

دستکش برقی

دستکش برقی
دستکش برقی

سفر به مناطق سرد و تجربه هیجان انگیز برف و یا ساخت آدم برفی شما را به استفاده از این دستکش ترقیب می‌کند.

این دستکش برقی از پارچه با دوام و غیر قابل نفوذ تولید شده است که عایقی است در برابر ورود آب و سرما. چرم آن از پوست بز است و گرمای لذت بخشی را به شما هدیه می‌دهد.

در این دستکش یک باتری نیز تعبیه شده و دمای داخل آن را به سه حالت: کم، متوسط و زیاد تنظیم می‌کند. این دستکش در وضعیت گرمای کم با یکبار شارژ، ۸ ساعت به شما گرما می‌دهد.

عکاسی با کیفیت ۳۶۰ درجه

عکس با سفر و سفر با عکس به هم آمیخته شده‌اند. به طوری که نداشتن عکسی از سفرهای به یاد ماندنی می‌تواند خاطره‌های آن را نیز کمرنگ کند.

این دوربین عکاسی خوش دست مخصوص کسانی است که به طبیعت و زیبایی‌های آن علاقه‌ زیادی دارند و می‌توانند با تصویربرداری در هر ثانیه،۳۰ فریم را با کیفیت K4 ضبط کنند.

یکی از مهم‌ترین مزایای این دوربین استخراج عکس و ویدیو ۳۶۰ درجه با کیفیت P1080 است. برای ثبت این زیبایی‌ها کافی است دوربین را بر روی سه پایه قرار داده و آن را روشن کنید تا از تثبیت کننده ژیروسکوپی فوق‌‌العاده‌ آن لذت ببرید.

پتوی هوشمند با قابلیت تغییر دما

پتوی هوشمند

یک شرکت کانادایی پتوی هوشمندی ساخته که از طرفی تمام رختخواب را گرم می‌کند و از طرف دیگر توانایی مرتب کردن خود را نیز دارد! به این ترتیب مصرف انرژی را نیز کاهش می‌دهد. این پتو Smartduvet Breeze نام گرفته و توسط اپلیکیشن تلفن هوشمند، میزان درجه حرارت و همچنین زمان مرتب شدن خودکار آن کنترل می‌شود.

جاسوییچی‌های دفاع شخصی (eAlarm)

جاسوییچی‌های دفاع شخصی
جاسوییچی‌های دفاع شخصی

فرقی ندارد تنهایی سفر می‌کنید و یا گروهی. حتی اگر می‌خواهید در شهر نیز قدم بزنید، حمل کردن چنین وسیله‌ای سختی و یا ضرری برای شما ندارد.

این جا سوییچی‌ها مثل یک آلارم عمل می‌کنند. یعنی در هنگامی که شخصی مزاحم شما شد، کافی است با فشردن دکمه آلارم و به صدا درآوردن آن، دیگران را متوجه کرده و از خود مراقبت کنید.

پیشنهاد ویژه ما…!

سایت هوزاس یکی از منابع ارزشمند برای ارایه اطلاعات تکمیلی در رابطه با تکنولوژی‌های جدید و روزافزون در مورد سفر است. شما بازدیدکنندگان عزیز می‌توانید برای اطلاع از این منابع با ارزش به وبلاگ هوزاس مراجعه کرده و با استفاده از آن‌ها در زندگی روزمره و سفرهایتان، آرامش و آسایش بیشتری را برای خود و خانواده‌ محترم‌تان به ارمغان بیاورید.

همچنین برای رزرو آنلاین اقامتگاه مورد نظرتان در مقاصد ایرانگردی، می‌توانید با خیالی آسوده به هوزاس اعتماد کنید.

نتیجه گیری:

تکنولوژی و پیشرفت‌های آن همیشه در خدمت انسان بوده و اصل و اساس آن بر این مبنا بنا شده است.

با وجود چنین خدماتی، مردم در سرتا سر جهان می‌توانند زندگی روزمره‌شان را با آرامش و آسایش بیشتری ادامه دهند و کارهای سخت گذشته را با صرف وقت و هزینه‌ی کمتر، به نحو شایسته‌تری انجام دهند.

از این نوشته خوشتان آمده؟

خوشحال می‌شویم ما رو لایک کنین و انگیزه بیشتر بدین! 😊🙏

2

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. * فیلدهای ستاره‌دار الزامی هستند.

Shopping Basket