شناخت ویژگی‌های یک اقامتگاه مناسب با هوزاس

0

اقامتگاه مناسب | هوزاس

مشخصات یک اقامتگاه مناسب

شاید برای خیلی از ما این مورد پیش آمده باشد:

برای یک سفر هیجان‌انگیز و جذاب از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی کردیم، چمدان‌ها را بستیم و به راه افتادیم، ابتدا همه چیز خوب پیش می‌رود، صدای خنده و شادی بلند و رها.

ساعتی بعد از رسیدن به مقصد، بدنبال رزرو یک اتاق و یا خانه‌ای برای اقامت هستیم. خسته در خیابان‌های شهر غریب پرسه می‌زنیم و به دنبال جایی برای اسکان.

خوشی‌های قبل از آن را از یاد می‌بریم و فقط به فکر محلی برای استراحت و اقامتی راحت هستیم. بعد از ساعت‌ها بلاتکلیفی و چانه‌زنی و سبک و سنگین کردن و شمردن پول‌هایمان جایی را اجاره می‌کنیم.

وارد محل اقامت می‌شویم و تازه متوجه وضعیت اتاق‌ها و رخت‌خواب‌ها، کمی بعدتر هم وضعیت غذا و سرویس‌دهی می‌شویم و در انتها هم توجه‌مان می‌رود سمت نگاه پر سرزنش اطرافیان و همراهانمان.

این مورد زمانی پیش می‌آید که خودمان هم نمی‌دانیم چه خانه و اقامتگاهی در طی سفر مناسب‌مان است!؟

پس بیایید با هم مرور کنیم و یاد بگیریم که در سفر برای انتخاب یک اقامتگاه به چه مواردی باید توجه کنیم.

اولین مورد مهمی که باید به آن توجه کنیم مشخص کردن قصدمان از سفر است اینکه سفر پیش روی ما از نوع سفرهای کاری‌ست و یا تفریحی؟ همسفرهای ما چه کسانی هستند؟ خانواده، دوستان و یا همکاران. مطمئناً تفاوتشان از زمین تا آسمان است و در انتخاب محل اقامت شدیداً تاثیرگذار.

بعد از مشخص کردن مقصودمان از سفر می‌رویم سراغ این موضوع که بطور کلی مشخصات یک اقامتگاه خوب چیست؟

  • قیمت / تناسب با بودجه:

اولین و مهم‌ترین مورد در انتخاب یک اقامتگاه تناسب بودجه‌ و پول شما با قیمت اجاره و رزرو یک اقامتگاه است. این مورد می‌تواند از رزرو یک هتل چند ستاره تا انتخاب مسافرخانه و یا حتی اقامت در یک چادر مسافرتی تصمیم‌گیری شما را تحت تاثیر قرار دهد.

  • ایمنی:

اقامتگاه مورد نظر حتما باید موارد و الزامات را برای ایمنی جان مسافران رعایت کرده باشد از استحکام بنا و نوسازی تا دارا بودن امکانات اطفاء حریق و کمکهای اولیه و …

  • موقعیت جغرافیایی و دسترسی اقامتگاه:

تصور کنید محلی را برای اقامت انتخاب کرده‌اید که برای رسیدن به مرکز شهر و یا رفتن به یک مرکز درمانی مجبور باشید ساعت‌ها در راه باشید و یا به وسیله‌ی ‌نقلیه‌ای دسترسی نداشته باشید این وضعیت مسلماً برای همه سخت خواهد بود! بنابراین موقعیت اقامتگاه و دسترسی آسان به مقصود مورد نظر شما در طی سفر یکی دیگر از عواملی‌ست که می‌تواند در انتخاب یک اقامتگاه موثر باشد. از دسترسی آسان به اماکن تفریحی و گردشگری گرفته تا دسترسی به مراکز بهداشتی و دسترسی آسان به سیستم حمل و نقل و باقی.

  • امکانات اقامتگاه:

سطح کیفی سرویس و امکانات ارئه شده در اقامتگاه، زیبایی ظاهری و سرو غذاهای باکیفیت همگی مواردی هستند که در انتخاب یک اقامتگاه تاثیرگذار هستند.

  • بهداشت اقامتگاه:

تمیز و مرتب بودن یک اقامتگاه و رعایت موازین بهداشتی در آن یکی از عوامل مهم در انتخاب اقامتگاه محسوب می‌شود که در صورت نادیده گرفتن مسلماً پشیمانی را برای شما در پی خواهد داشت.

  •  نحوه‌ی برخورد صاحب‌خانه‌ها:

حُسن برخورد صاحب‌خانه بدون شک یکی از آن موارد بسیار مهم در انتخاب می‌باشد. همان اولین برخورد در زمان تحویل اقامتگاه در داشتن حس خوب در آن اقامتگاه و مراجعه‌ی دوباره در آینده و معرفی به سایرین و یا لغو رزرو تاثیرگذار است.

این موارد می‌تواند همچنان ادامه‌دار لیست شوند و مواردی که بنظرتان در انتخاب یک اقامتگاه می‌تواند با اهمیت باشد به آن اضافه شود.

در ادامه این نکته‌ها‌ی مهم را از خاطر نبرید:

برای رزرو یک اقامتگاه حتماً و حتماً اگر به افراد مطلع، افرادی که تجربه‌ی اسکان در آن اقامتگاه را داشته‌اند، دسترسی داشتید از کم و کیف اقامتگاه سوال کنید. اگر اقامتگاه مورد نظر دارای سایت هست حتماً قسمت نظرات مشتری و امکانات مجموعه و همچنین قوانین آن را مطالعه کنید.

برای رزرو اقامتگاه از طریق سایت‌های اجاره ویلا و خانه حتماً برای رزرو از سایت‌های معتبر و سایت‌هایی که خدمات مشتری در آن لحاظ شده و همچنین پیشینه‌ی عدم رضایت مشتری را در سابقه‌ی خود ندارند، استفاده کنید.‍

در انتها مهم‌ترین نکته در انتخاب یک اقامتگاه مناسب، راحتی و آسودگی و همچنین داشتن حس خوب در آن مجموعه است. مطمئناً هر جایی که برایتان آرامش‌بخش باشد می‌تواند بهترین محل برای اسکان شما در طی سفر و ساختن خاطرات شیرین و فراموش نشدنی برایتان باشد. پس با انتخابی درست قدم به جاده بگذارید.

از این نوشته خوشتون اومده؟

خوشحال می‌شیم ما رو لایک کنین و انگیزه بیشتر بدین! 😊🙏

0

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. * فیلدهای ستاره‌دار الزامی هستند.

Shopping Basket