هفت محله دیدنی تهران

4

تهران فارغ از هیاهوها و ترافیک‌هایش، خیابان‌ها و محله‌های زیبا و رویایی دارد که مشاهده آن‌ها بسیار دل انگیز و جذاب است. هرکدام از محله‌های دیدنی تهران یادآور خاطرات تهران باشکوه قدیم است. با ما همراه باشید تا هفت محله دیدنی و تماشایی شهر بزرگ تهران را برایتان معرفی کنیم تا در سفر به تهران از این محله‌های زیبا دیدن کنید.

تجریش


تجریش نام محله‌ای در شمال کلانشهر تهران و مرکز شهرستان شمیرانات در استان تهران است. میدان تجریش که نقطه پایانی خیابان ولیعصر است یکی از مکان‌های تجاری و شلوغ تهران به شمار می‌رود. بازار تجریش و امامزاده صالح از نقاط دیدنی تجریش هستند که آن‌ها را به اختصار برایتان معرفی می‌کنیم.

بازار تجریش

بازار تجریش
بازار تجریش


بازار تجریش یکی از بازار‌ها و مراکز خرید سنتی و جاذبه‌های گردشگری تهران است. بازار تجریش از یک طرف به میدان تجریش، از اواسط بازار به امام‌زاده صالح و از یک سوی دیگر هم به میدان قدس و مترو تجریش منتهی می‌شود. این بازار امروزه یکی از دیدنی‌های شهر تهران است و به تمام توریست‌ها و گردشگرانی که به تهران سفر می‌کنند پیشنهاد می‌کنیم از بازار تجریش دیدن کنند.

امام‌زاده صالح تجریش

امام‌زاده صالح
امام‌زاده صالح


امامزاده تجریش نام زیارتگاهی در تجریش است. آنگونه که از کتیبه‌های بالای سردر صحن برمی‌آید، براساس کتب بحر‌الانساب و کنز الانساب، این امامزاده از پسران امام موسی کاظم و برادران امام هشتم شیعیان است. بنای امامزاده از سال ۱۳۵۱ در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفته و به شماره ۹۰۹ ثبت گردیده است.

خیابان لاله زار

لاله زار
لاله زار


خیابان لاله زار یکی از خیابان‌های قدیمی و مرکزی شهر تهران است. این خیابان از جنوب به میدان امام خمینی ( توپخانه) و از شمال به خیابان انقلاب اسلامی منتهی می‌شود. لاله زار در اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی نماد نوگرایی و هنر ایران بود و شانزه‌لیزه تهران ملقب گرفته بود. بسیاری از تئاتر‌ها، رستوران‌ها، تجارتخانه‌ها، کاباره‌ها، سینما‌ها، خیاط خانه‌ها، پیاله فروشی‌ها و فروشگاه‌های معروف ایران در خیابان لاله زار قرار داشتند.

زمانی در لاله زار ۱۵ سینما و چندین سالن تئاتر و تماشاخانه فعالیت داشتند ولی امروزه ۱۰ سینما متروکه و بدون استفاده در این خیابان پا‌بر‌جا مانده است. یکی از جاذبه‌های دیدنی خیابان لاله زار عمارت ملی کوشک است. این عمارت اثر مهندس حسین شقاقی متعلق به دوره پهلوی است. عمارت کوشک ۱۵۵۰ متر مربع است. امروزه بیشتر لاله زار را صنف فروشندگان لوازم برقی در اختیار گرفته‌اند.

گراند هتل لاله زار

گراند هتل
گراند هتل


گراند هتل قدیمی‌ترین هتل ایران و از آثار معماری اواخر دوره قاجار است. این هتل به دست یک مهاجر قفقازی به نام باقرخان به مساحت ۱۳۰۰ متر مربع در خیابان لاله زار جنوبی ساخته شد. الگوی پذیرایی در این هتل از روش پذیرایی در هتل‌های اروپایی الهام گرفته شده بود.

خیابان سی تیر

خیابان سی تیر
خیابان سی تیر


خیابان سی تیر یکی از محله‌های قدیمی و اصیل شهر تهران است که به خاطر قیام مردم در سی تیر ماه سال ۱۳۳۱ نامش از قوام السلطنه به سی تیر تغییر یافت. این خیابان از گذشته‌های دور تا به امروز قسمتی جدا نشدنی از قطب‌های گردشگری تهران بوده است. سنگ فرش شدن خیابان و حضور غرفه‌های سیار خیابانی به خصوص غذا‌ها که بوی‌شان هر رهگذری را به هوس می‌اندازد نیز بر جاذبه‌های خیابان سی تیر افزوده است.

دیدنی‌های تاریخی خیابان سی تیر شامل موزه ملی ایران، کلیسای انجیلی، کنیسه حییم، موزه آبگینه و سفالینه، موزه علوم و فناوری، بنیاد فناوری فارابی و هنرستان صنعتی ایران است. که می‌توانید ازاین جاذبه‌های تاریخی و دیدنی خیابان سی تیر دیدن فرمایید و لذت تهرانگردی را تجربه کنید.

خیابان ولیعصر

 خیابان ولیعصر
خیابان ولیعصر


خیابان ولیعصر بلند‌ترین خیابان مشجر تهران و همچنین بلند‌ترین خیابان خاورمیانه با درازای ۱۷/۹ کیلومتر است. این خیابان از میدان راه‌آهن در میانه جنوبی تهران آغاز شده و به میدان تجریش در منطقه شمیران تهران می‌رسد. خیابان ولیعصر به دستور رضا شاه پهلوی ساخته شد‌. نام اولیه آن جاده مخصوص پهلوی بوده است. در ماه‌های اول انقلاب سال ۱۳۵۷ ایران مدتی خیابان محمد مصدق خوانده می‌شد، اما سرانجام این خیابان به صورت رسمی به خیابان ولیعصر تغییر نام یافت.

جاذبه‌های تفریحی و دیدنی که در خیابان ولیعصر وجود دارد شامل پارک ملت، پارک دانشجو، سینما آفریقا، سینما استقلال، سینما قدس، تئاتر شهر، کاخ مرمر است. خیابان ولیعصر بهترین مکان برای پیاده روی در هوای پاییزی تهران است که بسیار لذت بخش و دلچسب است.

خیابان وزرا

 خیابان وزرا
خیابان وزرا


خیابان وزرا یا خیابان خالد اسلامبولی یکی از خیابان‌های مرکزی شهر تهران است. این خیابان موازی خیابان ولیعصر است. ابتدای خیابان وزرا از سمت جنوب از خیابان شهید بهشتی آغاز شده و در ادامه از شمال به خیابان گاندی متصل می‌شود. پیش از انقلاب به دلیل سکونت بسیاری از مقامات بلندپایه حکومتی نام این خیابان وزرا انتخاب شد.

خیابان وزرا یکی از بورس‌های معروف فروش عطر و ادکلن در تهران است. از جاذبه‌های این خیابان پارک ساعی و پردیس سینمای آزادی است.

میدان بهارستان

میدان بهارستان
میدان بهارستان


میدان و محله بهارستان از قدیمی‌ترین میدان‌ها و محله‌های تهران است. این محله از جنوب به محله سرچشمه، از شمال به دروازه شمیران، از غرب به خیابان جمهوری اسلامی و چهارراه سیدعلی می‌رسد. میدان بهارستان تا اواخر دوره سلطنت رضا شاه نگارستان نامیده می‌شد. میدان بهارستان در ۱۴ مرداد سال ۱۳۹۵، در یکصد و دهمین سالروز ملی مشروطه، ثبت ملی شد.

پاساژ‌های بسیار قدیمی در اطراف میدان بهارستان واقع شده است . همچنین ساختمان مجلس شورای اسلامی در نزدیکی میدان بهارستان قرار دارد. عمارت مسعودیه ساختمانی تاریخی مربوط به دوره قاجار است که در میدان بهارستان قرار دارد. باغ عمارت مسعودیه با دستور مسعود میرزا حاکم اصفهان، فرزند ناصرالدین شاه ساخته شده است.

محله و خیابان شیان

محله شیان
محله شیان


شیان یکی از محله‌های شمال شرقی شهر تهران است. محله شیان که در منطقه ۴ تهران و در شمال پارک جنگلی لویزان واقع شده است. خیابان‌های این محله به ترتیب شیان و شیان ۱ تا ۷ نام گذاری شده اند. محله شیان دارای یک حسینیه است و بیمارستان لویزان در نزدیکی آن قرار دارد.

پارک جنگلی به نام شیان و هتل شیان از اماکن گردشگری و تفریحی این محله هستند. هتل دهکده شیان در سال ۱۳۷۵، توسط شهرداری منطقه ۴ ساخته شده است.

اقامت در شهر بزرگ تهران

اقامت در شهر تهران
اقامت در شهر بزرگ تهران


سایت هوزاس با ارائه آپارتمان‌های مبله و سوییت‌های ارزان در تهران اقامت شما را بسیار راحت و آسان کرده است. فقط کافی است به سایت هوزاس مراجعه کنید و از طریق بخش رزرو آنلاین این سایت، اقامتگاه مناسب خود را انتخاب کنید و در اقامتگاه‌های سایت هوزاس نهایت لذت و آرامش را تجربه کرده و خاطرات خوشی را برای خودتان و عزیزانتان ثبت کنید.

آپارتمان

۴ تخت

تا ۴ مهمان

۲ اتاق

از ۴۸۰٬۰۰۰ تومان

آپارتمان

۲ تخت

تا ۲ مهمان

۱ اتاق

از ۴۵۰٬۰۰۰ تومان

آپارتمان

۱ تخت

تا ۲ مهمان

۱ اتاق

از ۳۵۰٬۰۰۰ تومان

آپارتمان

۴ تخت

تا ۵ مهمان

۲ اتاق

از ۶۳۵٬۰۰۰ تومان

از این نوشته خوشتان آمده؟

خوشحال می‌شویم ما رو لایک کنین و انگیزه بیشتر بدین! 😊🙏

4

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. * فیلدهای ستاره‌دار الزامی هستند.

Shopping Basket