پرطرفدارترین تفریحات آبی در مروارید خلیج فارس

3

اگر به دنبال فرصت‌های پرهیجان برای خوش‌گذرانی هستید یا اگر خیال ساحل آرام و رویایی با شن‌های نرم و گرم و آفتابی که همچون الماس بر کرانه خلیج فارس می‌تابد را در سر دارید؛ پیشنهاد ما جزیره کیش، مروارید خلیج فارس است. جایی که رویاهایتان به واقعیت تبدیل خواهد شد. با ما باشید و تفریحات آبی کیش را بهتر بشناسید.

نکات مهمی که باید مد نظرتان باشد

نکات قبل از سفر
نکات قبل از سفر


در جزیره کیش کلوپ‌های دریایی متفاوتی وجود دارند که تفریحات آبی را ارائه می‌دهند. بنابراین؛ تمام قیمت‌هایی که در این مقاله آورده‌ایم تخمینی هستند و ممکن است قیمت و کیفیت کلوپ‌های دریایی مختلف، متفاوت باشد.

در ایام اوج سفر ممکن است هزینه‌ها افزایش پیدا کند اما اگر به دنبال یک سفر به صرفه هستید می‌توانید در ایامی که سفر‌ها کم شده‌اند به کیش بروید.

تهیه بلیط‌های این تفریحات بسیار ساده می‌باشد‌. شما می‌توانید بلیط‌ها را از خود کلوپ‌های دریایی جزیره کیش خریداری کنید و یا با مراجعه به آژانس‌های خدمات مسافرتی و یا مراکز فروش برای تهیه بلیط اقدام نمایید.

ساعت کاری کلوپ‌های دریایی از ده صبح تا پنج عصر می‌باشد. اما بسته به شرایط مختلف ممکن است تغییر کند و افزایش یا کاهش یابد.

شرایط آب و هوایی تاثیر بسزایی بر ارائه یا عدم ارائه خدمات و تفریحات دریایی دارند و حتی ممکن است به دلیل امنیت و حفاظت از مسافران از ارائه خدمات امتناع ورزند.

نکته جالب و جذاب این تفریحات این‌جاست که در محل این تفریحات، سرویس‌های عکس‌برداری وجود دارند که خیال شما را از بابت عکس‌های با‌کیفیت راحت می‌کنند. این سرویس‌ها، قیمتی معادل سی تا پنجاه هزار تومان دریافت می‌کنند تا لحظات شاد و به یاد ماندنی شما را به ثبت برسانند.

تفریحات آبی معمولا با لباس‌های مخصوص انجام می‌شود. با این کار از خیس شدن لباس‌های شما جلوگیری می‌شود. استفاده از جلیقه نجات در هنگام انجام این تفریحات الزامی است.

پیشنهاد ما به شما این است که دو تا سه روز را برای انجام این تفریحات مهیج و جذاب در نظر بگیرید.

جت اسکی

جت اسکی
جت اسکی


اگر عاشق سرعت و هیجان هستید؛ گشت و گذار در دریا با جت اسکی را حتماً امتحان کنید. این تفریح به قدری مهیج است که ترشح هورمون هیجان را به دو برابر می‌رساند. ظرفیت‌های این جت اسکی‌ها نهایتاً دو نفر می‌باشد.

هزینه: پنجاه هزار تومان
مدت زمان: پانزده دقیقه

شرایط و قوانین استفاده از جت اسکی در جزیره کیش


افراد سنگین وزن،‌ باید به تنهایی از یک جت اسکی استفاده کنند. اما با کرایه جت اسکی با موتور قوی‌تر، استفاده دو نفره نیز ممکن خواهد بود.

اگر می‌خواهید امنیت‌تان کاملاً حفظ شود باید به دقت به آموزش‌های مربی کلوپ توجه کنید و در هنگام استفاده، تمامی قوانین را رعایت نمایید.

انجام هرگونه مانور آکروباتیک و خطرناک از جمله دور درجا زدن ممنوع است.

برای جلوگیری از بروز حادثه و برخورد، باید فاصله صد متری خود را با هرگونه شناور، مانع و یا اسکله رعایت کنید.

در هنگام دور و نزدیک شدن به ساحل و همچنین دور زدن از سرعت خود بکاهید. اگر در هنگام دور زدن سرعت‌تان بالا باشد؛ تعادل سرنشین همراه و جت اسکی از بین خواهد رفت. در این شرایط احتمال خطرِ واژگونی وجود دارد.

در صورت مشاهده ناگهانی هرگونه شناور یا مانع، دست خود را از روی گاز بردارید و فرمان را کاملا به یک سمت بچرخانید.

حواستان باشد که گاز و ترمز را با یکدیگر اشتباه نگیرید. در این صورت امکان دارد جت اسکی با تمام قدرت خود، به سمت شناور حرکت کند و حادثه بسیار ناگواری پیش ‌آید. استفاده از جلیقه نجات و کلاه ایمنی در هنگام استفاده از جت اسکی الزامی می‌باشد.

شاتل

شاتل
شاتل


شاتل یک تفریح آبی است که طرفداران بسیاری دارد. شاتل در واقع یک تیوپ است؛ که توسط بند‌های مخصوصی به یک قایق متصل شده و کشیده می‌شود. یک یا چند نفر بر روی این تیوپ می‌نشینند و به اوج لذت و هیجان دست می‌یابند.

سرعت بالای قایق باعث تکان خوردن شاتل می‌شود که این موضوع هیجان این تفریح را دو چندان می‌کند. اگر عاشق آب‌تنی و شنا هستید می‌توانید از مسئول مربوطه درخواست کنید که در هنگام شاتل سواری، شما را درون آب پرتاب کنند.

هزینه: سی و پنج هزار تومان
مدت زمان: پانزده الی بیست دقیقه

اسکی روی آب

اسکی روی آب
اسکی روی آب


اسکی روی آب نوعی ورزش و تفریح آبی محسوب می‌شود. در این ورزش، افراد، اسکی مخصوصی را به پا می‌کنند و با سرعتی در حدود سی کیلومتر بر روی آب کشیده می‌شوند.

نخستین سایت اسکی روی آب در خاورمیانه در جزیره کیش قرار دارد. این تفریح مهیج را به دو صورت می‌توانید تجربه کنید:

اسکی روی آب با قایق
معمول‌ترین روش اسکی روی آب اتصال اسکی به قایق موتوری و کشیده شدن به وسیله نیروی آن است.
هزینه: شصت هزار تومان
مدت زمان: بیست دقیقه

کیبل اسکی

کیبل اسکی
کیبل اسکی


در این روش شخص اسکی کننده با قایق موتوری کشیده نمی‌شود. در روش کیبل اسکی افراد، کابلی را که به نوک برج دریایی متصل شده است را به دست می‌گیرند و با حرکت قلاب متصل به کابل بین دو برج به حرکت در می‌آیند. در این نوع اسکی از پاراگلایدر نیز استفاده می‌شود.
هزینه
: چهل و پنج هزار تومان
مدت زمان: شصت دقیقه

چتر پاراسل

چتر پاراسل
چتر پاراسل


اگر به دنبال تجربه آرامش در کنار هیجان هستید؛ چتر پاراسل گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. تماشای دریا از ارتفاع، تجربه متفاوتی برایتان رقم خواهد زد.

چتر پاراسل در واقع نوعی چتربازی بر فراز دریاست. در این تفریح، افراد سوار چتری می‌شوند که توسط یک قایق کشیده می‌شود.

این قایق با سرعت شما را می‌کشد تا شما ارتفاع بگیرید. اگر از مسئولان این تفریح درخواست کنید؛ شما را نزدیک به سطح دریا می‌آورند تا کمی خیس شوید و تجربه‌تان لذت بخش‌تر خواهد شد.

هزینه: شصت و پنج هزار تومان
مدت زمان: سی دقیقه گشت دریایی و شش تا هشت ‌دقیقه بر فراز آب

قایق سواری

قایق سواری
قایق سواری


تجربه قایق سواری در خلیج همیشه فارس تجربه‌ای هیجان انگیز و باورنکردنی است. انواع اقسام قایق‌ها برای گردشگران عزیز در این ناحیه موجود است.

گشت با قایق تندروی معمولی
هزینه: پنجاه هزار تومان
مدت زمان: سی دقیقه

گشت با قایق تندروی دو موتور
هزینه: هفتاد هزار تومان
مدت زمان: سی دقیقه

انواع قایق های پارویی و پدالی
هزینه: ده هزار تومان
مدت زمان: بیست دقیقه

قایق های بادبانی کاتاماران
این قایق، قایقی است دو‌طرفه که قایق‌ران برای به حرکت درآوردن آن باید تعادل مناسبی را برقرار کند. قدرت و سرعت را با قایق‌های بادبانی کاتاماران تجربه کنید.

هزینه: صد و ده هزار تومان
مدت زمان: سی دقیقه

قایق کف شیشه‌ای
هزینه: ده هزار تومان
مدت زمان: بیست دقیقه

بنانا

بنانا
بنانا


بنانا شباهت زیادی به شاتل دارد. با این تفاوت که تیوپ آن شبیه به موز می‌باشد. دلیل نام‌گذاری این تفریح نیز همین موضوع است.

در این تفریح مهیج، سوار بر تیوب می‌شوید و توسط یک قایق تندرو کشیده می‌شوید. بالا و پایین شدن بر روی امواج خروشان خلیج فارس حال و هوایتان را عوض می‌کند. برای استفاده از این وسیله حداقل باید چهار نفر باشید.

هزینه: سی هزار تومان
مدت زمان: پانزده الی بیست‌ دقیقه

کایت بوردینگ

کایت بوردینگ
کایت بوردینگ


کایت بوردینگ از تلفیق اسکی روی آب و پاراگلایدینگ شکل گرفته است. در این ورزش، از نیروی کشش کایت برای اسکی روی سطح آب بهره می‌برند.

امکانات این تفریح را معمولا به افرادی که از آمادگی جسمانی بالا برخوردار هستند و یا تجربه چنین فعالیتی را در گذشته داشته‌اند ارائه داده می‌شود.

هزینه: هفتاد هزار تومان

فلای بورد

فلای بورد
فلای بورد


فلای بورد نوعی وسیله ورزشی و تفریحی آبی است که به افراد این امکان را می‌دهد که در ارتفاع دوازده متری از سطح دریا به پرواز در‌آیند.

این وسیله با شلنگی با طول هجده متر، به جت اسکی متصل می‌شود تا این وسیله نیروی محرکه لازم را به نازل‌هایی که در زیر تخت فلای بورد قرار دارند منتقل کند.

هزینه: صد و پنجاه هزار تومان
مدت زمان: پانزده الی بیست دقیقه

نخستین پارک آبی روباز ایران

نخستین پارک آبی روباز ایران
نخستین پارک آبی روباز ایران


اگر از علاقه‌مندان به پارک آبی هستید و می‌خواهید تجربه‌ای متفاوت را برای خود رقم بزنید؛ حتما این پارک آبی را در لیست تفریحات‌تان قرار دهید.

این پارک آبی نخستین پارک آبی روباز ایران است که لذت سقوط از برج‌ها و سرسره‌ها را برای شما به ارمغان می‌آورد.

هزینه: صد و پانزده هزار تومان

بادی مارینا

بادی مارینا
بادی مارینا


بادی مارینا، مطمئنا یکی از محبوب‌ترین تفریحات آبی در جهان محسوب می‌شود که برای اولین بار در ایران، می‌توانید آن را در جزیره کیش تجربه کنید.

وسایل این تفریح جذاب، بر روی آب قرار داده شده است. شما می‌توانید بر روی آن‌ها قدم بزنید و هیجان و لذت را تجربه کنید.

شیرجه زدن به درون آب و سوار شدن بر روی سرسره‌ها از دیگر فرصت‌های جذابی‌ست که در بادی مارینا نصیب‌تان می‌شود.

حالا تصور کنید که ماهی‌های کوچک و رنگارنگ نیز از کنار شما عبور می‌کنند. واقعاً زیبا و رویایی است.

هزینه: چهل هزار تومان
مدت زمان: یک ساعت

اسکوتر غواصی

اسکوتر غواصی
اسکوتر غواصی


اسکوتر غواصی در واقع نوعی غواصی است که توسط وسیله مخصوصی به نام اسکوتر آبی انجام می‌شود. می‌توانید سوار این وسیله شوید و دنیای زیر آب را از نزدیک تماشا کنید.

شرایط استفاده:
حداقل سن دوازده سال و یا حداقل قد صد و پنجاه سانتی متر برای انجام این بازی نیاز به مهارت شنا و غواصی نیست.

هزینه: صد و پنجاه هزار تومان
مدت زمان: پانزده الی بیست دقیقه

شناور آکواریوم
آیا از کودکی سوار شدن بر زیردریایی‌ها و تماشای دنیای جذاب زیر آب در رویا‌های‌تان بوده است؟ آیا نسبت به زندگی آبزیان کنجکاو هستید؟

این تفریح مهیج و رویایی پاسخگو این رویا شما است. با این شناور تا عمق سه متری آب می‌روید و شاهد حرکات آبزیان خواهید بود.

هزینه: سیصد هزار تومان
مدت زمان: هر روز از ده صبح تا پنج عصر هر یک ساعت یک بار

ماهیگیری

ماهیگیری
ماهیگیری


اگر می‌خواهید در کنار تفریح تمرکز‌‌تان را نیز بالا ببرید؛ ماهی‌گیری پیشنهاد ما به شما‌ست. این فعالیت را می‌توانید در کلوپ‌های دریایی کیش انجام دهید و حسابی لذت ببرید.همچنین این کلوپ‌ها وسایل مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهند.

برای ماهیگیری در کیش دو راه وجود دارد:
۱- ماهیگیری ثابت با شناور
هزینه: صد و بیست هزار تومان برای یک تا سه نفر
مدت زمان: سه ساعت

۲- ماهی‌گیری ترولینگ با شناور
در این روش، طعمه را با ریسه لیدر به نخ اصلی می‌بندند. پس از متصل و ثابت کردن چوب ماهی‌گیری بر روی قایق شروع به کشیدن آن می‌کنند. در بیشتر موارد پس از گرفتن عکس یادگاری شکار را رها می‌کنند. اما به هر حال وارد کردن استرس، به آبزیان برای گرفتن یک عکس یادگاری، تفریح منصفانه‌ ای نخواهد بود.

هزینه: سیصد هزار تومان برای یک تا پنج نفر
مدت زمان: سه ساعت

کشتی‌های تفریحی

کشتی‌های تفریحی
کشتی‌های تفریحی


اگر عاشق این هستید که به دل دریا بروید کشتی‌های تفریحی در کیش یکی از بهترین گزینه‌ها برای شماست.

کشتی‌های تفریحی مختلف در یک سانس دو ساعته خدماتی از قبیل پذیرایی، شام در رستوران‌های کشتی، همراه با موزیک زنده، جنگ شادی، برنامه‌های شاد و مهیج، قرعه کشی و اهدای جوایز ارائه می‌دهند.

کشتی رانیا، کشتی آکواریوم طوطیا، کشتی اوستا، کشتی آرتمیس، کشتی دنا، کشتی سیمرغ خلیج فارس، کشتی نوید دریا، کشتی ستاره و کشتی آکواریوم گردشگر از جمله کشتی‌های تفریحی جزیره کیش محسوب می‌شوند.

هر کدام از این کشتی‌های زیبا خدمات مخصوص به خود را ارائه می‌دهند. گشت و گذار با هر یک از این کشتی‌ها جذابیت ویژه‌ای را دارد و خاطره به یاد ماندنی در ذهن‌تان ثبت خواهد کرد. هزینه هر کدام از این کشتی ها نیز متفاوت است.

غواصی

غواصی
غواصی


گشت و گذار در اعماق آب‌های خلیج فارس و عبور از کنار ماهی‌های رنگارنگ و زیبا رویایی باور نکردنی است‌ که در جزیره کیش به واقعیت می‌پیوندد.

اگر از عاشقان غواصی هستید؛ حتما به جزیره کیش سفر کنید. صخره‌های مرجانی جزیره که در قسمت شمال شرقی آن قرار دارد؛ بسیار رویایی و زیباست که وسوسه غواصی را در سر هر گردشگری می‌اندازد.

شرایط و قوانین غواصی در جزیره کیش:
برای غواصی لازم نیست شنا بلد باشید.
در صورت ابتلا به فشار خون، مشکل قلبی و آسیب ستون فقرات حتماً مسئول مربوطه را آگاه کنید.
برای اینکه از امنیت بیشتری برخوردار باشید؛ به همه آموزش‌های مربی خود با دقت گوش دهید و در زمان معین
آن‌ها را رعایت کنید.
تجهیزات غواصی در کلوپ‌های دریایی به شما داده می‌شود.

اقامت در کیش


جذابیت‌های کیش به قدری متفاوت و متنوع هستند که رد شدن و دل کندن از آن‌ها کار سختی است. اگر به عنوان گردشگر به این جزیره دلربا سفر کرده‌اید در مورد اقامت‌تان پیشنهادات شگفت‌انگیزی داریم.

سایت هوزاس، این امکان را به شما می‌دهد که به راحتی آپارتمان‌های مبله، ویلاهای ساحلی و سوییت‌های روزانه را به صورت آنلاین در جزیره کیش ببینید و رزرو کنید.

آپارتمان

۴ تخت

تا ۶ مهمان

۲ اتاق

از ۴۰۲٬۰۰۰ تومان

آپارتمان

۲ تخت

تا ۴ مهمان

۱۲ اتاق

از ۳۱۰٬۰۰۰ تومان

آپارتمان

۴ تخت

تا ۴ مهمان

۲ اتاق

از ۲۰۰٬۰۰۰ تومان

آپارتمان

۲ تخت

تا ۴ مهمان

۱ اتاق

از ۲۳۵٬۰۰۰ تومان

از این نوشته خوشتون اومده؟

خوشحال می‌شیم ما رو لایک کنین و انگیزه بیشتر بدین! 😊🙏

3

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. * فیلدهای ستاره‌دار الزامی هستند.

Shopping Basket